Grand Theft Auto VI hakkında gerçek olması istenilen 8 özellik

Grand Theft Auto VI hakkında gerçek olması istenilen 8 özellik

Bu yazımızda herkesin Gta 6 dan beklentilerini paylaştık Bizimle hemfikir olup olmadığınızı bilemiyoruz tabii. Sizin görmek istediğiniz başka içerikler varsa veya bize bu özellikler hakkında katılmıyorsanız, bunları yorumlarda belirtirseniz seviniriz. Belki sesimizi Rockstar Games ekibi de duyar, belli mi olur?

1. Zamanda yolculuk

Diğer bütün karakterlere ulaşabilecek olmamız, güzel olurdu aslında. 70‘ler dahil, bir sürü zaman diliminde geçecek hikayeler, CJ, Niko Bellic ve daha nicesi karşımızda olacak, düşünsenize? Rockstar ekibi artık kesinlikle bir açıklama yapmalı ve bizleri tam olarak nasıl bir oyunun olacağını anlatmalı. Daha şimdiden fena bir heyecan bastı bizi.

2. Grand Theft Auto VI içerisinde bir 70’ler teması

Yine içimizde bir şeyleri kımıl kımıl bir hale sokan söylentiye geldi sıra. Yeni GTA 6‘nın 70’ler temasına sahip olması, ciddi anlamda muhteşem olmaz mıydı? Fakat, böylesi bir oyunda Trevor‘ı belki görebiliriz, ama Franklin? Neyse, Franklin‘den bir şey olmaz gibi görünüyor. Yani, 80’lerde geçen Vice City‘i konu alan oyundan sonra, 70’lerde geçen bir Grand Theft Auto, her ne kadar birçok karakteri göremeyeceğimiz anlamına gelse de, yine de fazlasıyla heyecan veren bir söylenti.

3. Tanıdık yüzlerin de tekrar gelmesi

Buna Niko Bellic, Carl ya da diğer bilinen adı ile CJ de dahil. Ya, bütün o efsaneleri tekrar, daha büyük ve kapsamlı bir Grand Theft Auto oyununda görmek, çok güzel olmaz mıydı? Biz, GTA 6‘da, Niko Bellic, CJ ve diğer bütün eski ana karakterlerimizi görme ihtimalimizde hayat bulduk. Elbette bir söylenti tabii, ama yine de umutlarımızın tavan yaptığı bir söylenti. Kim istemez ki Niko Bellic ile tekrar kaos yaratmayı?

4. Tam sanal gerçeklik desteği

Günümüzde bizleri en çok eğlendiren olaylardan biri de, sanal gerçeklik. Evet, biraz sağlam bir sistem istiyor, fakat oyun tecrübesini super seviyelere taşıyor. Grand Theft Auto VI ile birlikte bizlere tam sanal gerçeklik desteği sunulursa, alabileceğimiz oyun zevkini hayal edebiliyor musunuz? Bildiğiniz GTA dünyasında, tam bir Grand Theft Auto temalı bir hayat yaşama fırsatımız olacak bu sayede. “Lütfen be Rockstar Games, çok mu şey istiyoruz sanki?”.

5. Ryan Gosling ve Eva Mendes

GTA serisi, oyuncuların olduğu kadar Hollywood yıldızlarının da ilgisini çekmeyi başarmış olan bir seri. Bunlara örnek olarak da Ray Liotta ve Michael Madsen gösterilebilir. Şimdi de, söylentilere göre Ryan Gosling ve Eva Mendes‘in, GTA 6 içerisinde karşımıza çıkma potansiyeli bulunuyor. Açıkçasını sorarsanız, biz böyle bir ihtimalin, olabilme potansiyelini sevdik. Hadi be Rockstar? Yap artık bişiler?

6. Serinin ilk kadın kahramanı

Bunca zaman hep erkek ana karakterler ile oynamıştık oyunu ve bu sebeple, Grand Theft Auto serisinin oyunlarını oynarken, sürekli dünyaya bir erkek gözüyle bakmıştık. Peki, neden bir kadının gözüyle dünyayı görmeyelim ki? Geliştirici ekip tarafından GTA 5‘te her ne kadar organik olarak 3 erkek kahramanın uygun görüldüğü belirtilmiş olsa da, serinin gelecek yapımlarında bir kadın ana karakter görme ihtimalimizin de söz konusu olduğu belirtilmişti. Bakarsınız, Grand Theft Auto VI oynarken, dünyayı bir de bir kadın gözüyle tecrübe ederiz?

7. Nintendo Switch için de piyasaya sürülmesi

Yani, günümüz oyunlarının büyük bir kısmı sadece PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına sahip olan oyuncular ile buluşuyor. Hazır Nintendo Switch ile, Nintendo tarafı donanım açısından da güçlü bir platform ortaya çıkarmış ve PlayStation 4 ile Xbox One da uzun süre piyasada duracakken, neden Nintendo Switch kullanıcıları da oyunu oynayamasın ki? Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Nintendo DS üzerinde de çıkışını gerçekleştirdiğinde, PlayStation Portable‘a göre daha farklı bir oynanışa sahipti. Konsolun özelliklerini kullanan oyun, daha eğlenceli bir haldeydi. Hazır Nintendo Switch de farklı ve eğlenceli bir yapıya sahipken, kesinlikle GTA 6 ile harika bir oynanış tecrübesi bizlere sunulabilir. Grafiklerden kısılır elbet muhtemelen, fakat zaten Nintendo kullanıcılarının grafikleri önemsediği falan yok.

8. GTA 6 içerisinde, serinin bütün şehirlerinin bulunması

Günümüz açık dünya oyunları arasında, ciddi anlamda büyük dünyalara şahit oluyoruz. Peki, aynı durum neden GTA 6 için de geçerli olmasın ki? Yani, Vice City, Liberty City ve daha nicesi, neden Grand Theft Auto VI içerisinde bizleri karşılamasın ki? Düşünsenize, seri içerisinde geçen bütün şehirler arasında istediğiniz gibi gezip tozabiliyorsunuz. Cidden, çok mükemmel olmaz mıydı? Eminiz ki, biz dahil bütün oyuncular, o eski Grand Theft Auto anılarını canlandırmak için, tek tek bütün şehirlerde dolanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir