İşte Merakla Beklenen The Walking Dead’in 8. sezonu ne zaman başlayacak?

İşte Merakla Beklenen The Walking Dead’in 8. sezonu ne zaman başlayacak?

Yabanci dizi tarihinin en popüler dizilerinden biri olan The Walking Dead‘in sekizinci sezonu için geri sayım devam ediyor. Peki heyecanla beklediğimiz yeni bölümler ne zaman ekranlara gelecek?

Dizinin son bölümlerinden kısaca özet geçmek gerekirse The Walking Dead’in geçtiğimiz sezonunda çizgi romanın en esaslı kötülerinden biri olan Negan ile tanışma fırsatı yakalamıştık. Jeffrey Dean Morgan‘ın hayat verdiği bu karakter hikayenin dinamiklerini değiştirmişti. Negan‘ın acımasızlığı ve istediğini elde edebilmek için birilerini zalimce öldürebilmesi ise The Walking Dead’de ölen karakterlerin sayısında ciddi bir artış yaşanmasına neden oldu. Negan’ın davranışları yüzünden sevdiğimiz veya sevmediğimiz birçok isme veda etmek zorunda kaldık. Ekibin liderliğini üstlenen Rick ise fazla aktif bir rol üstlenmedi. Aksine Negan’ın baskılarını kabullenip onunla savaşamayacaklarına inanıyordu. Fakat sonunda onun bu yaklaşımı değişti. Negan’ın ne kadar büyük bir tehlike olduğunun da anlaşılmasıyla Rick’in ekibine Alexandria ve Kingdom toplulukları da destek çıktı. Bu ittifak da Negan’a karşı zorlu bir mücadelenin başlatılmasıyla sonuçlanıyor.

Her zamanki gibi kan ve savaş gibi sahnelerin olması beklenen sekizinci sezon 16 bölümden oluşacak ve iki parça halinde izleyici karşısına çıkacak. İlk sekiz bölüm Amerika’da 22 Ekim‘den itibaren ekrana gelecek. Yılbaşında ara verecek olan yapım daha sonra şubat ayında geri dönecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir