Windows Phone’un Komple Çöktü(Şimde ne olucak?)…

Windows Phone’un Komple Çöktü…

 

Bu defa gerçekten veda zamanı. Windows Phone’un çöküşü yavaş ve acılı oldu, fakat CNET’e göre, Microsoft’un Windows birimi başkanı sonunda Windows Phone konusunda artık bir beklentimizin olmaması gerektiğini kabul etti.

Microsoft, hali hazırda Windows Phone kullananları yüzüstü bırakmayı düşünmüyor – güvenlik güncellemeleri yapılacak. Fakat bir yenilik beklemeyin. Joe Belfiore şirketin herhangi bir yazılım veya donanım güncellemesi üzerinde çalışmadığını söyledi.

Hatta Microsoft’un uygulama problemlerini çözmenin de bir yolu olmadığını kabul etti. Şirketler ve bağımsız geliştiriciler Windows Phone uygulamaları üzerinde çalışmak istemiyorlar – zaten birçoğu muhtemelen hiçbir zaman önem vermemişti.

İşte sonuç ortada. Microsoft pes ediyor. Bu, Microsoft’un işlerin ters gittiğini anladığı ilk zaman değil. TechCrunch yazarı Natasha Lomas Windows Phone 7’nin 2012 yılında kötüye gittiğini yazmıştı.

Bu büyük bir talihsizlik çünkü Windows Phone’un kullanıcı arayüzü çok ilgi çekiciydi. İşletim sisteminin büyük bir kısmında ikonlar yerine yazıları ön plana çıkaran siyah bir arkaplan hakimdi. Anasayfa sadece ikonlar ve widgetlarla dolu bir ekran değildi, uygulamalarınızın önizlemesini yansıtan desenler bulunuyordu. Microsoft, Windows Phone ile yeni bir şey denedi fakat yeterli olamadı.

Microsoft, artık mobil cihazlara farklı şekillerde odaklanacak. Şirket mobil uygulamalar üzerine çalışıyor ve bunlardan bazıları ciddi anlamda başarılı. Mesela, Microsoft Edge Android ve iOS’lere de geliyor. Şirketin iOS ve Android uyumlu Microsoft Office, Outlook, Skype ve Swiftkey gibi birçok uygulaması bulunuyor.

Başka bir deyişle, Microsoft Sega’yı örnek alıyor ve kendisini başka platformlar için geliştiriyor.

 

Burdasınız:Windows Phone’un çöktü,windows,windows phone,phone çöktü,windows çöktü,teknoloji haberi,teknoloji,full içeril

Windows Phone’un çöktü,windows,windows phone,phone çöktü,windows çöktü,teknoloji haberi,teknoloji,full içeril

Windows Phone’un çöktü,windows,windows phone,phone çöktü,windows çöktü,teknoloji haberi,teknoloji,full içeril

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir